Gazeta10

“Veç fjalëve s’kemi asgjë konkrete”- Lushtaku: Qeveria urgjentisht ta ndajë një fond për Skenderajn

Ish-kryetari i komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku ka treguar për Politiko se kësaj komune i janë ofruar ndihma të shumta nga qytetarët e Kosovës pas dëmeve të shkaktuara nga vërshimet e pesë ditëve të fundit, shkruan Gazeta10.

Lushtaku i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës që të jetë më fleksibile në raport me ndihmën ndaj Skenderajt, qytet ky më së shumti i prekur nga përmbytjet.

Ai tha se qeveria duhet urgjentisht t’i marrë masat dhe të ndajë një fond për Skenderajn.

“Veç fjalëve s’kemi asgjë konkrete. Qytetarët na thërrasin shumë se si ta ndihmojë komunën tonë. Fillimisht kisha pas dëshirë që Qeveria e Kosovës, të jetë më e shpejt dhe qytetarët me mundësitë e veta, të na ndihmojnë. Ne jemi në dimër, dhe frika është e madhe se ku do të flejnë fëmijët e pleqt”, tha Lushtaku./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova