Gazeta10

Vranica për vrasjet e fundit në Kosovë: Dështim i institucioneve që merren me zbatimin e ligjit

Arian Vranica nga Shoqata e Gastronomëve, në emisionin Info 10 ka thënë se institucionet që merren me zbatimin e ligjit kanë dështuar në masë të madhe.

Sipas tij, nga rasti tragjik në Bon Vivant është vërejtur një rënie e punës posaqërisht nga turistat, raporton Gazeta10.

“Kemi të bëjmë me një sistem gjyqësor jostabil dhe me institucione që merren me zbatimin e ligjit të cilat realisht kanë dështuar me një masë të madhe që me siguru edhe me ofru siguri për qytetarët, turistat, dhe bizneset”, tha Vranica në Info 10.

Ai shtoi se nisma e planit për shtimin e policëve është diçka e mirë për shkak se Kosova duhet t’ua jap ndienjën e sigurisë turistëve sepse pas rastit në Bon Vivant është vërejtur një rënie e punës./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej