Gazeta10

Xhaferi për përfshirjen e Konjufcës në zgjedhjet presidenciale në RMV: Shpresoj të jetë ndjerë i zhgënjyer

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi ka folur pasi ka hedhur votën në fshatin Forinë të Gostivarit, për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare që po mbahen atje.

Xhaferi, mes tjerash përmendi edhe kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufcën, për të cilin tha se shpreson që të ndjehet i zhgënjyer për përfshirjen në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale.

“Pres zgjedhjet të jenë të lira, demokratike, qytetarët mund të shprehin vullnetin e vet lirshëm”.

“Mua nuk më takon të komentojë takimet ndërpartiake. Kryeparlamentari i Kosovës ka bërë deklarimin e tij për faktin që shpresoj të jetë ndjerë i zhgënjyer nga aktivitetet praktike që i ka bërë në fushatën parazgjedhore për zgjedhjet presidenciale në raundin e parë. Nuk do mend që atyre u takon të deklarohen ashtu si ndjehen, unë nuk kam arsye për të komentuar”, u shpreh Xhaferi.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas