Gazeta10

Zeka e quan skandaloze deklaratën e Kurtit për luftë, i trembi investitorët  

Milaim Zeka ka thënë se kryeministri, Albin Kurti me deklaratën e tij lidhur me rrezikun e madh të një lufte të mundshme nga Serbia, është duke i larguar edhe investitorët e huaj, transmeton ‘Gazeta10″.

Tutje komentatori politik, Zeka në Politiko e ka quajtur skandaloze këtë deklaratë të shefit të Qeverisë së Kosovës.

“Deklaratat e Kurti për luftë është përtej skandalit. Është e paimagjinueshme që një kryeministër i një vendi bënë një deklaratë të tillë, duke ditur efektet e jashtëzakonshme negative në tregun ekonomik-tregtar e botërorë. Ai po i trembë investitorët e huaj. Kryeministri me thanë që jemi në prag të luftës, e që nuk është e vërtetë, dhe nëse Kurti paska informacion për rrezik të luftës, KFOR-i, NATO e shërbimet intelegjente i kanë 1 milion informacione, dhe e dinë edhe andrrat qysh i sheh Vuçiqi”, tha ndër tjera Zeka.

Më poshtë mund të ndiqni Live Politikon në kanalin tonë zyrtar në Youtube. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë