Gazeta10

Zyrtare: Pellegrini kalon te Eintracht Frankfurt

Luca Pellegrini është bashkuar zyrtarisht me Eintracht Frankfurtin si huazimi nga Juventusi, raporton Gazeta10.

Mbrojtësi 23-vjeçar italian bëri 21 paraqitje sezonin e kaluar, duke luftuar për një vend me Alex Sandro në formacionin startues.

Ai është pjesë e Juventusit që nga korriku 2019, ndërsa trajneri Max Allegri ishte i pari që i dha hapësirë.

Siç njoftoi Juventusi, Pellegrini tani është larguar nga Torino për t’iu bashkuar Eintracht Frankfurt në një marrëveshje huazimi një vjeçar.

Skuadra e Bundesligës e ka marr italianin si një zëvendësues për Filip Kostic, i cili sapo u largua drejt Juventusit.

Pellegrini më parë ka qenë në huazim te Cagliari dhe Genoa. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë