Gazeta10

Alarm pas alarmi për bombë në Aeroport, sërish nuk gjendet asgjë e dyshimtë

Edhe sonte u raportua për një alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës, mirëpo Policia e Kosovës pas kontrolleve të kryera nga njësitet kompetente të Policisë nuk është gjet asgjë e dyshimtë, raporton Gazeta10.

Në një përgjigje për gazeta10, Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti ka deklaruar se Njësitet policore janë tërheq nga ajo zonë, ndërkohë që hetuesit kanë filluar punën për zbardhjen e të gjitha rrethanave që ndërlidhen me këtë rast.

Kujtojmë që alarme të tilla të rrejshme janë duke ndodhur tash e sa herë dhe pas kontrolleve në secilin rast kishte dalë që kanë qenë alarme të rrejshme.

Deri me tani nuk është raportuar se është identifikuar ndonjë person që lidhet me këto alarme. /Gazeta10/

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë