Gazeta10

“Dëshmia e Agim Idrizit në Hagë ishte hedhur poshtë në 2005 si dëshmi e pabesueshme ” – Avokati Skender Musa

Në emisionin “Raport”, me gazetarin Naim Sadiku, avokati Skender Musa duke folur rreth dëshmisë së Agim Idrizit nga Kaçaniku dhe Fred Abrahams kundër ish krerëve të UÇK-së, ka thënë se mbrojtja ishte jashtëzakonisht e përgatitur, raporton Gazeta10.

Ai tutje ka thënë se tani është hapur një rrugë e re e këtij procesi dhe prokuroria duhet të kuptojë që  nuk mund të vazhdohet me procese të tilla, me dëshmitarë të tillë.

Musa ka deklaruar që dëshmia e Agim Idrizit ishte hedhur poshtë si e pabesueshme nga Gjykata Supreme e Kosovës nga gjyqtarë të UNMIK-ut në vitin 2005.

“Dëshmitarët e tillë që kanë dhënë më herët dëshmi të rreme duhet të hiqen nga lista e dëshmitarëve dhe kështu të përshpejtohet procesi”, ka thënë Musa.

Ai tutje ka thënë që këta dëshmitarë të dëgjuar deri me tani kanë qenë si më të fortit për Prokurorinë dhe nuk pritet që të këtë dëshmitarë të fortë kundër Thaçit dhe të tjerët. /Gazeta10/

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri