Gazeta10

“Dija dhe praktikat e mira, doja ta testoja veten” – Hajrizi: “Life journey”

Rektori i UBT-së, Edmond Hajrizi në emisionin “Gallatë me Arben Ahmetin” ka thënë se dijen e tij të fituar në Austri ka dashur ta shpalosë në Kosovë.

Ai theksoi se nuk ka dashur të bëjë ndërmarrësi me kredi, prandaj ato që i ka marrë i ka investuar në UBT, raporton Gazeta10.

“Kam dashtë me ja dediku jetën një koncepti se si duke e përdorë dijen dhe praktikat e mira me punu seriozisht dhe me pe cka del nga ajo punë serioze por edhe të bazuar në dije dhe doja ta testoja veten”, tha ai në Kanal10.

Hajrizi shton se e ka pregaditur veten psiqikisht se nuk do të jetë e lehtë dhe se nuk është punë që e përfundon për një vit por që është një ‘Life journey’./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?