Gazeta10

Gashi: Të kemi pritshmëri reale për takimin në Bruksel

Njohësi i çështjeve politike, Blerim Gashi, sonte në emisionin debatues “Politiko”, ka cilësuar se për takimin që pritet të mbahet javën e ardhshme në mes Kryeminstrit Albin Kurti dhe Aleksandër Vuciç duhet të kemi pritshmëri reale, transmeton Gazeta 10.

“Dinamika mes takimeve, ta quaj e këtyre titanëve politikë si z. Kurti dhe z. Vuçiç dhe gjithë liderëve tjerë që vendosin, është e rritur, ajo u pa me delegimin e përfaqësuesve më të koncentruar që kanë një mbamendje historike apo institucionale, posaqërisht nga pjesa amerikane. Me Hill-in në Beograd, z. Eskobar dhe ambasadorin ndër më të përkushtuarit që Amerika ka pasur në Kosovë…del që ky takimi që vie javën e ardhëshme me të gjitha këto shtytjet tutje që disa nga marrëveshjet janë aktualizu sic është plani dinamik për realizimin e marrëveshjes për energji, pritjet duhet të jenë kogja reale…”, ka thënë ndër të tjera komentori politik./Gazeta 10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë