Gazeta10

Gazetari holandez ankohet për motin në Kosovë: Ditën nxehtë, natën po bie bore

Gazetari holandez, Thomas van Linge, i cili ka njoftuar se është duke qëndruar në Prishtinë, në profilin e tij në platformën “X” është ankuar për ndryshimet e mëdha të motit brenda ditës.

Ai ka thënë se sot gjatë ditës temperaturat kanë qenë rreth 17 gradë, derisa tashmë është bërë tepër ftohtë dhe po bie borë.

Linge ka thënë se nuk e di nëse kjo është normale për Ballkanin, por thotë se për një holandez sikur vetë, është tepër jo e zakonshme.

“Rreth mesditës në Kosovë ishte 17 gradë, me diell. Tani është rreth ngrirjes me një parashikim që do të ketë borë gjatë gjithë natës. Nuk e di nëse kjo është normale në Ballkan, por për një holandez si unë kjo është shumë e parregullt”, ka shkruar ai.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë