Gazeta10

Hasanpapaj thotë se nesër mund të ketë një marrëveshje 

Analisti, Bardhyl Hasanpapaj, sonte në “Politiko me Kushtrim Sadikun”, ka thënë se Kosova po tregon seriozitet, pasi po përcakton temat për të cilat duhet të diskutohet në Bruksel. 

“Ky takim është thirre si rezultat i një vendimi të Qeverisë së Kosovës, që ka shtri autoritetin ligjor mbi veriun e Kosovës, duke e nxjerrë një vendim që siç duket ka arrite të pranohet nga Bashkësia Ndërkombëtare”, ka thënë fillimisht ai. 

Më tej, Hasanpapaj, ka deklaruar se beson që reciprociteti mes Kosovës dhe Serbisë tashmë veçse është arritur, dhe se po flitet se vetëm kur do të fillohet të zbatohet.  

“Është shumë me rëndësi që nesër Kurti bashkë me bashkësinë ndërkombëtare të dalë me diçka konkrete që duhet të zbatohet…unë po shpresoj që nesër, konteksti është i atillë që duhet të ketë një marrëveshje”, ka deklaruar Hasanpapaj./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë