Gazeta10

Historike, në ndërtesat komunale të veriut vendosen flamujt e Kosovës (Foto)

Në ndërtesat e 4 komunave të veriut, në Mitrovicën e Veriut, Zveçan, Zubon Potok dhe Leposaviq është vendosur flamuri i Republikës së Kosovës, raporton Gazeta10.

Vendosja e flamurit të Kosovës u bë menjëherë pas hyrjes në ndërtesa komunale të kryetarëve të sapo zgjedhur të këtyre 4 komunave në veri.

Përveç kryetarit tyë Mitrovicë së veriut, në tri komunat tjera kryetarët e zgjedhur hynë me polici pas përballjes policore me qytetarët serb të cilët kishin bllokuar hyrjet e këtyre objekteve. /Gazeta10/

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën