Gazeta10

Kampioni i vrapimit i zhgënjyer me Ministrinë, kërkon ndihmën e qytetarëve për pjesëmarrje në gara

Sportisti i vrapimit edhe njëheri edhe kampion i vrapimit  Ernes Zyberaj është shprehur i zhgënjyer me Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Ai përmes një postimi në rrejtin social Facebook  ka bërë thirrje publike të gjithë atyre të cilët dëshirojnë të marrin pjesë  në garën e radhës për të përfaqësuar vendin tonë pasi që Ministria nuk i ka dalur në ndihëm për këtë garë dhe se nuk i sheh si sportista.

“Përshëndetje shoqëri! Gjatë gjithë rrugëtimit tim drejt përfaqësimit të shtetit tonë në arenën ndërkombëtare përmes vrapimeve ultramartonike, gjithmonë kam gjetur mbështetjen dhe përkrahjen e juaj pa rezervë!Për këtë jam falenderues gjithmonë, sepse të paktën e di që dikush ta vlerson djersën,punën dhe sakrificat e tua dhe të jep motiv për të vazhduar tutje.Pasi që Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit si duket nuk po na merr seriozisht si sportist me rezultate kulminante ku pas disa refuzimeve (të kota dhe debille) gjatë aplikimit për mbështetje në thirrjet publike, më duhet të kërkoj nga ju ndihmë dhe përkrahje që të marrë pjesë në garat e radhës që do ti kem.Duke e marrë parasysh qe edhe jemi pa sponzor qe 7 muaj dhe me shumë vështërsi po mundohemi që të jemi në formë me pregaditje për të qenë në nivel, kërkoj nga ju dhe ata të cilët janë me biznese të na bashkohen në rrugëtimin tonë që Kosovën në arenën ndërkombëtare ta shohim në tjetër nivel”, ka shkruar ai.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur