Gazeta10

KEK-u merr rekomandim që t’i shfrytëzojë 7 milionë euro nga qeveria për import të energjisë 

Korporata Energjetike e Kosovës sot ka pranuar rekomandime nga Komiteti Teknik për Energji, për t’i shfrytëzuar 7 milionë euro nga subvencioni i qeverisë për import të energjisë elektrike. 

Kjo është bërë e ditur nga KEK-u, nëpërmjet një njoftimi për medie, transmeton Gazeta10. 

Sipas korporatës, ky rekomandim ka ardhur me qëllim të furnizimit të pandërprerë me energji elektrike dhe eliminimit të devijimeve. 

“Aktualisht, KEK është duke punuar intensivisht me Ministrinë e Ekonomisë në finalizimin e marrëveshjes për jetësimin e rekomandimeve të Komitetit Teknikë të Energjisë”, thuhet ndër të tjera në njoftim./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë