Gazeta10

Kosova fillon përgaditjet në Antalia para ndeshjes me Ukrainën


Kombëtarja e Kosovës për femra ka zhvilluar sot në Antalia seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e parë në kuadër të ciklit të ri kualifikues për Kampionatin Evropian 2025.

Dardanet do të përballen të premten në Antalia me Ukrainën në kuadër të Ligës B në Grupin B4, derisa më 9 prill do të luajnë kundër Uellsit në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Përzgjedhësja Anneli Andersen kishte në dispozicion të gjitha lojtaret e përzgjedhura për këto dy ndeshje dhe së bashku me stafin e saj ka punuar për përgatitjen sa më të mirë të ekipit për dy ndeshjet e para të këtij cikli të ri kualifikues.

Atmosfera në kampin e Dardaneve është mjaft pozitive, duke synuar vazhdimin e trendit të rezultateve pozitive nga 14 ndeshjet e fundit.

Seanca stërvitore ka qenë goxha intensive, teksa stafi i trajnereve është fokusuar në taktikat dhe punën në grup për të siguruar që ekipi të jetë gati për sfidat e ardhshme.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët