Gazeta10

Krasniqi i ashpër me Qeverinë: Hajgare, me lidhë çështjen e shamisë me votim

Hoxhë, Shefqet Krasniqi ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës, përkatësith nga partia në pushtet, Vetëvendosje, që të përmbushë premtimin e dhënë para-zgjedhor që kishte për lejimin e shamive në shkolla, shkruan Gazeta10.

Reagimi i Krasniqit, vjen vetëm pak orë pas deklaratës së kryeministrit, Albin Kurti i cili tha se është për lejimin e shamive për vajzat mbi moshën 16-vjeçare.

Hoxhë, Krasniqi përmes llogarisë së tij në Facebook ka thënë se që nga paslufta ka ngritur zërin në vazhdimësi për këtë çështje.

“Flitet e bëhet thirrje për të drejta të shtazëve, të drejta të grupeve të ndryshme të cilat nganjëherë 50 veta nuk i mbledhin në tërë Kosovën ndërsa heshtin për kërkesat e komunitetit më të madh në vend”, ka shkruar ndërë tjera Krasniqi.

Postimi i plotë:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit