Gazeta10

Lajçak nesër takohet me presidenten Osmani

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, do të arrijë në Kosovë të martën.

Siç ka njoftuar Presidenca e Kosovës, Lajçaku do të takohet me presidenten Vjosa Osmani nga ora 15:00.

Lajçak do të ketë takime me krerët e shtetit, për të diskutuar për shtensionimin e situatës në veri.

Presidenca e Kosovës ka njoftuar se të martën do ta vizitojnë Kosovën edhe kryeministri i Holandës, Mark Rutte dhe ai i Luksemburgut, Xavier Bettel.

Dyshja do të takohen me presidenten Osmani nga ora 08:30.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat