Gazeta10

“Laper”, babai i Marigona Osmanit shan dhe i bërtet avokatit të Dardan Krivaqës

Sot në Gjykatën Themelore në Prishtinë është mbajtur seanca për vrasjen e 18-vjeçares Marigona Osmani, shkruan Reporteri.net.

Babai i të ndjerës, Muhabi Osmani është parë i nervozuar gjatë kësaj seance, e madje ka ofenduar edhe avokatin e Krivaqës.

“Laper”, dëgjohet duke i thënë ai në seancë, ndërsa avokati i familjes dhe një zyrtare policore tentojnë ta qetësojnë atë.

“Mos na çit punë, s’ki punë me avokat. Gabim e ki”, i drejtohet njëra nga zyrtaret policore që ishte e pranishme në seancë.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë