Gazeta10

Mbreti Charles do të takohet me Biden më 10 korrik

Mbreti Charles i Britanisë do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden në Kështjellën Windsor më 10 korrik, tha të dielën një zëdhënës i Pallatit Buckingham.

Zëdhënësi u shpreh se detaje të mëtejshme do të publikohen në kohën e duhur në lidhje me takimin që do të zhvillohet në një nga rezidencat e Charles jashtë Londrës, shkruan Reuters.

Shtëpia e Bardhë deklaroi të dielën Biden do të udhëtojë në Evropë më vonë këtë muaj për takime në Britani, Lituani dhe Finlandë. Në Londër ai do të takohet edhe me kryeministrin britanik Rishi Sunak.

Biden mori pjesë në funeralin e nënës së Charles, Mbretëreshës Elizabeth, vitin e kaluar dhe iu bashkua Charles dhe udhëheqësve të tjerë për një pritje në mbrëmje para ceremonisë.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat