Gazeta10

Petkoviq paralajmëron fjalim të jashtëzakonshëm të Vuçiqit: Të premtën do t’i drejtohet popullit serb

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qerverinë e Serbisë, Petar Petkoviq përmes një konference për media ka njoftuar se presidenti serb, Aleksandar Vuçiq të premtën e kësaj jave do t’i drejtohet popullit serb me një fjalim të jashtëzakonshëm, për herë të parë në historinë e Serbisë, raporton Gazeta10.

“Më e rëndësishmja është se ne kemi luftuar për paqe, stabilitet, për zgjidhje kompromisi dhe për këtë presidenti Aleksandar Vuçiq do të qëndrojë edhe për një kohë këtu në Bruksel. Presidenti serb, Vuçiq do t’i drejtohet popullit serb me një fjalim shumë të rëndësishëm, ndër më të rëndësishmit në historinë e popullit serb. Vuçiq sonte do të qëndrojë pak më gjatë në Bruksel sepse ka luftuar për paqe”, tha Petkoviq pas takimit Kurti-Vuçiq me përfaqësuesin special të BE-së, Josep Borell. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë