Gazeta10

Prishtinë, në lagjen Emshir raportohet për mosfunksionim të ashensorëve

Në emisioni “Mëngjesi me Arben Ahmetin” është raportuar për mosfunksionim të ashensorëve, shkruan Gazeta10.

Në rrugën Ali Vitia, në banesën aty nuk po punojnë ashensorët të cilët kanë dalur jashtë funksionit teksa ndërmarrja publike banesore Prishtina nuk po ndërmerr asgjë për zgidhjen e problemit.

“Shqetësimi im është shqetësim i jashtëzakonshë meqë qe 15 ditë që po hyjmë sot dhe personalisht jam pesimist se do të vazhdojnë edhe kjo javë e java e ardhshme dhe askush nuk merr përgjegjë që ta rregulloj ashensorin e ndërtesës”, ka thënë një ri nga banorët aty. / Gazeta10

Këtu keni videon e plotë të emisionit:

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)