Gazeta10

Prishtinë, në lagjen Emshir raportohet për mosfunksionim të ashensorëve

Në emisioni “Mëngjesi me Arben Ahmetin” është raportuar për mosfunksionim të ashensorëve, shkruan Gazeta10.

Në rrugën Ali Vitia, në banesën aty nuk po punojnë ashensorët të cilët kanë dalur jashtë funksionit teksa ndërmarrja publike banesore Prishtina nuk po ndërmerr asgjë për zgidhjen e problemit.

“Shqetësimi im është shqetësim i jashtëzakonshë meqë qe 15 ditë që po hyjmë sot dhe personalisht jam pesimist se do të vazhdojnë edhe kjo javë e java e ardhshme dhe askush nuk merr përgjegjë që ta rregulloj ashensorin e ndërtesës”, ka thënë një ri nga banorët aty. / Gazeta10

Këtu keni videon e plotë të emisionit:

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë