Gazeta10

Prishtinë shpërthen kanalizimi, përzihet më ujin e pishëm

Në emisioni “Raport” me Naim Sadikun disa nga banorët në Prishtinë, në një nga lagjet e kryeqytetit  përmes një foto të dërguar janë ankuar për ujërat e zeza.

Banorët e lagjes Kodra e Trimave janë përballur me plasimin e ujërave të zeza, një problematik kjo e theksuar në shumë prej komunave të vendit.

Këta banorët tash e tri javë po përballen me shpërthimin e rrjetit të kanalizimit ku është përzier me ujin e pijës dhe pavarsisht ankesave të cilat ata kanë adresuar, ende nuk kanë marr një përgjigjje.

“Rrugën kryesore është i bllokuar kanalizimi nuk ka rrjedhje edhe nuk qakullon uji edhe une jom në nivlin e ulët edhe tash ato ujëra tu mos pas ka me kalu ka plasu edhe ka dalë krejt në shtëpin time pasi që jam ma poshtë. Ky ujë u afru edhe të shpija derën nuk mujm me qelë, kom shku te plotë veç më kanë thanë ktu aty si gjithmonë”, ka thënë njëri nga banorët.

Në lidhje në direkte me drejtorin e investimeve kapitale në Komunë e Prishtinës Krenar Xhaferi ai ka thënë se do ta dërgojnë një ekip për ta shikuar situatën atje.

Tutje ai tha se për këto gjëra është shumë më mirë të diskutohet me kompanin e ujësjellsit.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri