Gazeta10

Shala: Kurti duhet të jap llogari për dialogun në Bruksel

Asdren Shala anëtari i kryesisë së Partiës Sociale Demokratike në emisioni “Raport” ka thënë se për dialogun në Bruksel duhet të jap llogari kryeministri i vendit Albin Kurti.

Tutje ai tha se në konferencën për media Kurti e shfaqi vetën si një Kryeministër arrogant për deklaratat e tij ndaj Lajçakut dhe opozitës.

“Konferca e kryeminstrit e shfaqi arrogancë e tij por kjo gjuhë dhe kjo retorik e tij për të vendosur masa në Kosovë asnjëherë nuk ka me zgjedh që e ka problemin në Bruksel. Kto deklarimi dhe kto retorika të Kurtit janë vetëm përpjekje e tij për të zhvendosur fokusin e tij nga problem kryesor e që është marrveshja e Brukselit ku Kosova çdo ditë po dekraton si pozicion. Dhe kryeminstiri Kurti duhet të jap lloagri për dialogun në Bruksel”, ka thënë ai.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri