Gazeta10

Takimet në Bruksel, Vuçiq thotë se ishte ditë e vështirë sot

Presidentin i Serbisë, Aleksandar Vuçiq duke iu referuar takimeve në Bruksel, ka thënë se sot ka qenë një ditë e vështirë për mbarë vendin, raporton Gazeta10.

Vuçiq ka thënë se pavarësisht se i vështirë nuk mund të thuhet se ka përfunduar me sukses ky takim.

“Të dashur qytetarë të Serbisë, një ditë e vështirë lamë pas nesh. Ishte një ditë e vështirë për të gjithë qytetarët dhe për mbarë vendin. Nuk mund të them nëse përfunduar me sukses”, ka theksuar Vuçiq.

Ai ka thënë se shpreson në një zgjidhje kompromisi në ditët në vijim dhe se do luftojë për paqe dhe stabilitet.

“Po përmbahem nga çdo koment tjetër, sepse shpresoj dhe dua të besoj se është e mundur që me ndonjë mrekulli të arrijmë një zgjidhje kompromisi në ditët në vijim. Kjo është arsyeja pse unë do të vazhdoj të luftoj për paqen dhe stabilitetin”, ka vazhduar ai.

Në fund, i pari i Serbisë, ka thënë se mezi po pret që të kthehet në Serbi.

“Mezi po pres të kthehem në Serbinë tonë”, ka thënë ai në llogarinë e tij në Instagram. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë