Gazeta10

“Ultrasit” e PSG-së planifikojnë protestë ndaj Messit

Lionel Messi ende nuk ka nënshkruar kontratë të re me Paris Saint-Germainin, ndërsa tifozët “ultras” të kësaj skuadre do t’i vërshëllejnë fituesit të Kupës së Botës në shenjë proteste për këtë situatë.

Shtatë herë fituesi i “Topit të Artë” u transferua në “Parkun e Princave” në vitin 2021 si futbollist i lirë nga Barcelona.

PSG-ja u eliminua nga Liga e Kampionëve, ndërsa në ligë skuadra po shkon drejt një tjetër titulli.

Por kjo nuk i ka lënë të kënaqur tifozët e flaktë të skuadrës parisiene.

“Ne do ta vërshëllejmë Messin të dielën. Ai ka pagë shumë të lartë në krahasim me atë që ofron në fushën e lojës”, kanë thënë disa anëtarë liderë të tifozërisë së PSG-së, shkruan “Mundo Deportivo” të enjten.

35-vjeçari Messi ka shënuar 18 gola dhe ka 17 asistime në 31 ndeshje në të gjitha garat në këtë edicion, ndërsa kontrata i skadon në fund të kampionatit.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit