Gazeta10

Valës i humbin valët

Prej mëngjesit të së enjtes, Vala ka pasur probleme me valë, shkruan Reporteri.net.

Shërbimi telefonik i Valës ka qenë jashtë funksionit. Reporteri.net ka tentuar disa herë të bëjë thirrje brenda shërbimit por ka qenë e pamundur.

Qytetarë të shumtë janë ankuar në rrjete sociale për probleme me thirrje, internet e dërgimin e SMS-ve.

Raportohet se problemi ka të bëjë me migrimin në platformën e re dhe nuk dihet kur do të rregullohet.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas