Gazeta10

Ahmeti: Edhe nëse bëjmë marrëveshje me Serbinë, ne nuk anëtarësohemi në OKB

Arben Ahmeti ka deklaruar se zyrtarët kosovar do të duhej të bënin marrëveshje vetëm me Bashikmin Evropian për të na siguruar që pesë shtetet anëtare ta njohin Kosovën.

Kjo pasi sipas Ahmetit, edhe procesi i integrimin në organizatat ndërkombëtare nuk do të mund të kushtëzohet, shkruan Gazeta10.

“Sot anëtarimi i Kosovës në OKB nuk mund mundësohet edhe nëse Vuçiq del edhe e thotë ‘Republika e Kosovës’. Ne duhet vetëm me BE-në me bë marrëveshje edhe me na siguru që 5 shtete anëtarëe e njohin Republikën e Kosovës në momentin që bëhet marrëveshja, në mënyrë që procesi jonë i intergrimit drejt BE-së të mos kushtëzohet”, tha Ahmeti në Politiko. /Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë