Gazeta10

COVID 19, 393 raste pozitive, asnjë vdekje në 24 orët e fundit 

393 raste kanë rezultuar pozitive në 24 orët e fundit në Kosovë, nga testimi i 1 mijë e 230 mostrave. 

Kjo është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë, ku fatmirësisht nuk është shënuar asnjë vdekje, transmeton Gazeta10. 

Në Kosovë, aktualisht janë 5 mijë e 992 raste aktive, teksa brenda 24 orëve janë vaksinuar vetëm shtatë persona./Gazeta10 

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët