Gazeta10

Fidan Rama: Kanal 10 synon të promovoi në treg talentë të ri të gazetarisë

Zëvendësdrejtori, Fidan Rama ka thënë se Kanal10 ka për synim që të gjithë ata që janë pjesë e stafit të televizionit do t’u jepet mundësia të zgjedhin se në cilin dikaster të tij dëshirojnë të bëhen pjesë, shkruan Gazeta10.

“Ajo çfarë synojmë është se të gjithë ata që janë pjesë e Kanal10 do ta kenë mundësinë të zgjedhin se në cilin dikaster të TV-së dëshirojnë të bëhen pjesë. Kjo është një pjesë, një shkolle, një instituti apo akademie që do të nxjerr shumë prej talentëve të ri në gazetari, dhe tash me këto kushte dhe ambiente të reja besoj se do të shkoj shumë mirë”, tha Rama. /Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë