Gazeta10

Gashi thotë se Kurti nuk do ta pranojë Asociacionin që bie ndesh me Kushtetutën e Republikës së Kosovës 

Blerim Gashi – komentator politik, ka thënë se Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nuk do ta pranojë Asociaiconin e Komunave me Shumicë Serbe, transmeton Gazeta10. 

“Që nga vizita e parë në Amerikë…,ka thënë që nuk do të pranojë sepse nuk pranon Kushtetuta dhe Republika në funksionalitetin e vetë, organizma monoetnik. Nuk ka thënë asnjëherë që Asociacionin kurrqysh nuk e pranojë, ka thënë këtë asociacion të kësaj fryme që e shkelë Kushtetutën”, ka thënë ndër të tjera Gashi. 

Deklaratën e plotë mund ta ndiqni në videon e mëposhtme./Gazeta10 

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat