Gazeta10

Gjuriq takohet me Hillin në Beograd, flasin për raportet SHBA-Serbi

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Marko Gjuriq, është takuar sot me ambasadorin e SHBA-së në Beograd, Christopher Hill.

Në këtë takim raportohet që Gjuriq dhe Hill kanë biseduar për bashkëpunimin dhe raportet në mes të Serbisë dhe SHBA-së.

SHBA para votimit të qeverisë se re të Serbisë ka shprehur zhgënjimin e saj që Aleksander Vulin dhe Nenad Popovic, të dy të sanksionuar nga SHBA, ishin propozuar si emra për të marrë pozita në Qeverinë e re serbe.

Pavarësisht kësaj, Vulin është emëruar zëvëndëskryeministër dhe Nenad Popovic, ministër pa portofol dhe qeveria e re serbe ka marrë vulën e parlamentit serb.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas