Gazeta10

Haziri godet qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mandat i humbur, dënimi do të jetë kapital

Ish-Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka thënë se me ardhjen e Lëvizjen Vetëvendosje në pushtet në Gjilan “mandati është i humbur” dhe se në zgjedhjet e reja, kasta aktuale qeverisëse do “dënimin do ta ketë kapital”.

“Ekzekutivit të gjilanit do t’i dështojë në mënyrë frapante tendenca për ta dështuar Kuvendin Komunal, i cili në vazhdimësi është vlerësuar si më transparenti dhe më aktivi në Kosovë”, ka shkruar Haziri në Facebook.

Postimi i plotë:

Ky mandat i humbur do të jetë shumë i shtrenjtë për gjilanasit, dënimi do të jetë kapital.

Ekzekutivit të gjilanit do t’i dështojë në mënyrë frapante tendenca për ta dështuar Kuvendin Komunal, i cili në vazhdimësi është vlerësuar si më transparenti dhe më aktivi në Kosovë.

Kjo po dëshmohet edhe në këtë mandat ku një organizatë kredibile asambleistët e LDK-së i ka vlerësuar si më aktivë e produktivë në nivel Republike. Kjo i pengon pushteti dhe po tenton të ‘shpëtojë’ duke ua pamundësuar qytetarëve transmetimin medial!

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë