Gazeta10

Sot pritet mocion mosbesimi ndaj Dritan Abazoviq-it

Sot pritet që kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, të përballet me një mocion mosbesimi, raporton Gazeta10.

Seanca pritet të fillojë nga ora 11:00 ndërsa mocioni i mosbesimit është pregatitur nga partia e presidentit të Malit të Zi, Millo Gjukanoviq.

Për tu rrëzuar qeveria në Mal të Zi nevoiten 41 vota pro. Nëse kjo arrihet atëherë vendi shkon në zgjedhje.

Ky mocion mosbesimi po ndërmerret pasi qeveria nën drejtimin e Abazoviqit ka nënshkruar marrëveshje bazë me Kishën Ortodokse Serbe atje. / Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)