Gazeta10

Taravari: Kurti këtu ndihmoj edhe në vitin 2020 por nuk reagoi askush në mënyrë histerike

Kandidati i VLEN për Maqedoninë e Veriut, Arben Taravari ka folur për mbështetjen e kryeministrit Kurti gjatë këtyre zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, duke theksuar se i njëjti ndihmoj edhe në zgjedhjet e vitit 2020.

Taravari në emisionin Politiko në Kanal10 tha se Kurti është kryeministër model për rajonin.

Zotëri Kurti këtu ka ndihmuar edhe në vitin 2020 në zgjedhjet parlamentare por atëherë askush nuk reagonte në mënyrë histerike. Tash BDI kur e sheh që po e humb pushtetin sigurt, bile atëherë Kurti ka qenë shumë më aktiv se tash, nuk them se ka ndonjë ndikim direkt mirëpo Albin Kurti mendoj se është rol model për rajonin. Unë flas për zonën e Ballkanit Perëndimor./Gazeta10/

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët