Gazeta10

Zvicra i vendos sanksione të reja Rusisë

Zvicra ka njoftuar se ka vendosyr sanksione të reja kundër Rusisë.

Kjo u bë e ditur përmes një deklarate nga ministria zvicerane e ekonomisë.

Këto sanksione, sipas kësaj ministrie synojnë kryesisht “biznesët, propagandistët, anëtarët e forcave të armatosura, gjyqësorin dhe personat përgjegjës për dëbimin e fëmijëve ukrainas”.

“Subjektet e reja të sanksionuara përfshijnë kompani që operojnë në industrinë ruse të mbrojtjes dhe firma në sektorët financiarë dhe tregtarë të përfshirë në anashkalimin e sanksioneve”, thuhet tutje në deklaratë.

Tutje, ministria tha se kjo do të thotë se më shumë se 2 mijë 200 individë dhe subjekte tani janë pjesë e listës së sanksioneve.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur